28.11.22

Naiskodukaitse Sakala ringkonna 2022. aasta naiskodukaitsja on Erle Nõgene


Sakala ringkonna aasta naiskodukaitsja 2022 tiitli pälvis Viljandi jaoskonna juhatuse aseesinaine Erle Nõgene.

„Erle Nõgene on tõeline meeskonnamängija, kes oskab innustada ja kaasata just nii, nagu naiskodukaitsja seda teha võikski. Ükskõik kui raske ülesanne saab täidetud korrektselt ning on imetlusväärne, kuidas ta teeb seda kõike justkui muuseas, möödaminnes ja nautides,” kirjeldas Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp. 

Erle on Naiskodukaitse tegevliige aastast 2017. Oma avatud loomu ja tarmuka suhtumise poolest jäi ta kohe kaaslastele silma ning valiti juba 2018. aastal jaoskonna aseesinaise ametikohale. Lisaks juhipositsioonile oli ta kohe nõus ka Kaitseliidu tegevustes kaasa lööma, panustades esialgu formeerimisüksuses ning sealt edasi oli  järgmiseks loogiliseks sammuks sõdurioskuste kursuse läbimine.

Erle kuulub side ja staabi erialagruppi ning erinevaid väljaõppeid läbides sai talle peagi selgeks, et just staabiassistendi tegevus on see, mis teda köidab. Staabiassistendi kursuse lõpetamine sai teoks sellel aastal.

Erle teine kirg on toitlustamine, kus ta võtab julgelt vastutuse järelkasvu koolitamise eest ja koordineerib kasvõi sadadele inimestele kõhutäie valmistamist.