29.11.22

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit

Pühapäeval, 27. novembril tähistas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandimaal Õisu mõisas 95. aastapäeva. Seekordse peo korraldamise au lasus Karksi jaoskonnal. 

"Mu süda on rõõmu ja rahulolu täis nähes täna siin nii palju suurepäraseid naisi ja eriti teades, kui palju on neid naisi, kelle süda ja mõtted kuuluvad Naiskodukaitsele!" Nende mõtetega alustas oma sõnavõttu Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp. Ta tõdes, et 2022. aasta on olnud ootamatuste ja enesesse vaatamise aasta ning just see on näidanud Eesti meeste ja naiste vajalikkust riigikaitses ja meie tugevust. "Meie oleme Eesti vabaduse säilimise põhjus. Ma tänan kõiki, kes on panustanud Ukraina heaks. Me ei tohi ära unustada, et Ukraina võitleb ka meie eest, meie vabaduse eest," rääkis esinaine. 

Ta täpsustas, et tänavu on Sakala ringkonnaga liitunud 38 uut naiskodukaitsjat. "Kui küsitakse, miks sa kuulud Naiskodukaitsesse, siis vastus on: siin õpitakse palju olulist, mida iga kodanik võiks osata ja teada. Ma ei väsi rõhutamast, kui oluline on igaühe panus Eesti riigi kaitsesse," sõnas Koitlepp. "Hoiame üksteist ja jätkame sama entusiastlikult!" 

Sakala maleva staabiülem malevapealiku ülesannetes Silver Mäe edastas oma tänusõnad kõigepealt toitlustajatele, tänu kellele on kõigil üritustel osalejatel alati kõhud imemaitsvaid roogasid täis. Siis pöördus ta nende poole, kes kuuluvad mingisse üksusesse, eraldi välja tuues lahingkompanii. "Lahingkompanii on tänavu hakkama saanud suure saavutusega: kui septembris oli reservõppekogunemine, siis oli kohaletulnute protsent 84! Ja seda seejuures, et lahingkompaniil ei olnud ülekatet," selgitas Mäe. "Ilma teie abita ei oleks üldse võimalik spordiüritusi korraldada, te olete abistajad ja ka võistlejad. Palju õnne ja aitäh teile! Mehed Kaitseliidus on teie üle uhked!" 

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste instruktor Gertu Viiask tänas naiskodukaitsjaid nii toitlustamise kui ka väljaõpetel noortele jagatud õppetundide eest. "Ülisuur tänu, et te olete oma igapäevakohustuste ja perede kõrvalt leidnud aega panustada! Teile tuginedes saamegi olla kindlad, et mehed on söönud, lapsed on õpetatud ja teie endi teadmised alati kõrgel tasemel," sõnas Viiask.

Traditsiooniliselt andsid naiskodukaitsja tõotuse organisatsiooni uued liikmed. Lisaks peeti meeles ja tänati kõiki, kes aitasid kaasa sellele, et Mari Raamoti 150 aasta juubeli puhul oli võimalik avada tema sünnitalus mälestuspink.

Muusikalised vahepalad kõlasid Karksi-Nuia muusikakooli kammeransamblilt. Esimese advendipäeva puhul tuli külla jõuluvana, kes jagas naistele kingiks kenad küünlad.

Tunnustused

Sakala ringkonna aasta naiskodukaitsja 2022 - ERLE NÕGENE 

Liiliaristi V klassi teenetemedal - ESTA KIVISILD ja ELERIN ÖÖVEL  

Naiskodukaitse Sakala ringkonna juhatuse tänukiri - EVELIN LAANEMÄE, MARIT PLEIATS, AGRIS LINNASTE, TOOMAS TAIMRE ja ALLAR MÜRK

Tunnustus 20. tegevusaasta täitumise puhul organisatsioonis - MALLE LOHK, EGLE REINUP, TIINA OTT ja AILI MÄGI

Tunnustus 15 aktiivse tegutsemisaasta puhul - LEMBE LAHTMAA ja JANE KOITLEPP 

Tänu 19-aastase panuse eest revisjonikomisjoni töösse - ENE SÜGAV 

Aasta tulevikulootus - HELINA PRII 

Aasta tõusev täht - MALLE LOHK 

Käbe kulbikeerutaja - MAIU KIVILAAN 

Aasta meediaguru - TEA RAIDSALU

Aasta roheline ja aasta plaasterdaja - ELERIN ÖÖVEL 

Terav kotkasilm - MARJA KIRSS

Aasta ideedegeneraator - TIIU SOMMER

Aasta õppur - EBE ÕNNE 

Kõige kiirem baasväljaõpete läbija ehk aasta kiiruseületaja - MARJU METS

Aasta instruktor - JANE KOITLEPP 

Aasta tegija - KAI KANNISTU 

Tekst: Tea Raidsalu

Fotod: Gunnar Teas 

Galerii