20.2.20

Kärstna lahingumängus võidutsesid Kuujäneste rühma kodutütred ja Ümera noorkotkad

Eda Kivisild, Fotod: Gunnar Teas

15. veebruaril leidis Kärstnas aset lahingumäng 7-11-aastastele noorkotkastele ja kodutütardele, mille võitsid Kuujäneste II kodutütred ja Ümera I noorkotkad.Tänavu otsis kontrollpunkte kuus noorkotkaste ja kaheksa kodutütarde võistkonda.
"Sel aastal oli võistlus korraldatud teistmoodi," ütles Sakala ringkonna kodutütarde instruktor Tiina Ott. "Kõik võistkonnad startisid üheaegselt. Neil oli kaasas kaardid, kus olid märgitud kontrollpunktid ja võistlejad said ise valida, millises järjekorras nad kontrollpunktid läbivad."
Kahekümne kontrollpunkti läbimiseks oli aega neli tundi. Enamus punktides pidi võistkond end  registreerima elektrooniliselt, kaheksas punktis olid ka ülesanded, millega oli võimalik teenida lisapunkte.
Tuli visata täpsust, juhendada kaaslast, kel olid silmad kinni seotud, mõõta pikkust, kasutades oma käsi,tunda käbisid.
"Esimesele kolmele võistkonnale on meil sellel aastal ka uued medalid," lausus Ott.
Kärstna lahingumängu algataja on Priit Silla, kes viis esimese lahingumängu läbi 1993. aastal. Sel aastal toimus võistlus 28. korda.
Kärstna lahingumäng on 1919. aasta jaanuaris aset leidnud  lahingu mälestuseks, mille tulemusena peatati vaenlase, Vene 49. kütirügemendi liikumine Viljandi poole.

Vaata Kärstna lahingumängu pilte siit:  Galerii